18 Haziran 2019 Salı

Mahmut Taş , Mahmut Taş Kimdir Biyografi

500 milyon dolarlık 3 proje Satış Çıkarıldı!!

Emlak dünyasında birbirinden büyük projeler hayata geçirilmeye devam ediyor..Ant Yapı, Beylerbeyi’ndeki villaları, Ümraniye’deki rezidansları ve Basın Ekspres’teki ofisleri projesi hayata geçiriliyor.

16 Mayıs 2014 Cuma 11:59
500 milyon dolarlık 3 proje Satış Çıkarıldı!!
Emlak dünyasında birbirinden büyük projeler hayata geçirilmeye devam ediyor..Ant Yapı, Beylerbeyi’ndeki villaları, Ümraniye’deki rezidansları ve Basın Ekspres’teki ofisleri projesi hayata geçiriliyor.
Bununla ilgili haberde,Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan Ant Yapı İstanbul'da toplam 500 milyon dolar değerinde üç yeni projesini satışa çıkardı.
Ant Yapı, Beylerbeyi'ndeki Boğaz manzarasına sahip Antteras’ın yanı sıra, Ümraniye’de Antasya ve Basın Ekspres Yolu’ndaki Ant Plato projelerine başladı.
Bu üç proje kapsamında toplamda 1001 bin ünite inşa ettiklerini ifade eden Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Antteras’ta 134 tane kent villası, Antasya’da ofis ve AVM’nin yanı sıra 617 rezidans ve Antplato’da ise 250 ofis hayata geçireceklerini söyledi. Mehmet Okay, projeleri yaklaşık 2 yıl içinde tamamlayacaklarını  açıklayarak, “Beylerbeyi ve Ümraniye projelerinin ruhsatını seçimden önce almıştık. Basın Ekspres’te ise imar planları onaylandı Ruhsatı bekliyoruz” dedi.
Okay, inşaatın en büyük maliyetinin arsa olduğunu ve bu nedenle yatırım yaptıklarını anlatarak, Antteras’ın arsasının kendilerine ait olduğunu, Ümraniye’de Akasya Grubu ile Basın Ekspres’te Courtyard Marriott’un sahipleriyle hasılat paylaşımı yaptıklarını söyledi.

En yükseği inşa ediyor
Mehmet Okay Türkiye’nin yanı sıra, yurtdışında önemli projeler geliştirdiklerini anlatarak, yıllık 1 milyar dolarlık iş hacmiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yurt dışında Rusya’da oldukça aktif olduklarını dile getiren Okay, Moskova’nın Moscow City bölgesinde Rusya'nın en yüksek binası 350 metrelik projesinin yapımına devam ettiklerini belirtti.
Okay, "Burada 200 metreyi geçtik, 350 metreye ulaşacağız” dedi.

800 m2’ye kadar büyüyecek

Basın Ekspres Yolu üzerinde, E5 ve TEM otoyollarını birleştiren noktada, Atatürk Havalimanı ile yeni yapılacak üçüncü havalimanı arasında yer alan 50 milyon dolarlık Antplato’nun inşasına önümüzdeki yaz aylarında başlanması planlanıyor. 25 bin metrekare inşaat alanına sahip 25 katlı Antplato projesinde 250 adet ofis yer alıyor. 100’er metrekarelik birimlerden oluşan projede, modüler sistemle birleştirme yaparak tek katta 800 metrekareye kadar genişletilebiliyor. Projede metrekare fiyatları 5 bin lira olacak.

Boğaz gören villa yapıyor

Beylerbeyi sırtlarında, Kirazlıtepe-Küplüce sınırları içerisinde, boğaz manzarasına hakim bir tepede, Beylerbeyi’nin tarihi dokusu göz önüne alınarak projelendirilen Antteras’ın iki parselde toplam 82 bin metrekare arsa alanı ve 52 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Dört bloktan oluşan sitede 134 konut yer alıyor. Birleştirme imkânı sunulan dubleks konutlar isteğe göre ikiz veya müstakil villalara dönüştürülebiliyor. Projede metrekare fiyatları 5 bin dolar olarak belirlendi. 300 milyon dolarlık proje 2015 Haziran sonunda teslim edilecek.

Ümraniye’ye rezidans

Ant Yapı’nın TEM Ümraniye kavşağında, Carrefour Ümraniye önünde yer alan 150 milyon dolarlık Antasya Residence projesi, Akasya Grubu’nun yaklaşık 50 dönüm arsası üzerinde geliştirdiği konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşan karma projenin konut bloğu olarak ortaya çıkıyor. 42 katlı kulelerde 617 bağımsız bölümden oluşan Antasya Residence’ın 2015 yılı Ekim ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. Projedeki metrekare fiyatları 5 bin lira seviyesinde bulunuyor.

Fikirtepe’ye Adalar manzaralı ‘Brooklyn’ inşa edecek

İstanbul’un kentsel dönüşümünde pilot bölge olarak belirlenen fikirtepe’de yükselen Brooklyn Park satışa çıktı. Selimoğlu Group ve Pana Yapı ortaklığıyla hayata geçirilen proje, 150 milyon lira yatırım bedeline sahip.
Fikirtepe’nin dönüşümünde öncü bir rol üstlendiklerini belirten Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, kentin merkezinde geliştirilecek kentsel dönüşüm projelerinin hepsinin çok önemli olduğunu vurguladı. Fikirtepe’de yapılan her iyi işin, kentsel dönüşüm projelerine olan bakış açısını değiştireceğinin altını çizen Selimoğlu, “Buradaki planlama yaşayan şehir kavramı üzerinde yapıldı. Yaşayan şehirde proje çevresi ile bütünleşiyor” dedi.
Brooklyn Park projesiyle Fikirtepe’nin oluşumunda öncü olmayı amaçladıklarını ifade eden Selimoğlu, “Projelendirmesiyle ve tüm süreciyle öne çıkan, sembol bir proje oluşturduk. Pana Yapı ortaklığıyla çalışmalarına hızla devam ettiğimiz Brooklyn Park projemizle birlikte bölgede 2 projeye daha imzamızı atacağız” diye konuştu.

Yabancılardan talep aldı
Lansman öncesinde 10 gün boyunca talep topladıklarını ve yoğun bir yatırımcı ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk da, Fikirtepe’nin, merkezi konumu ve hızla yükselen gayrimenkul fiyatlarıyla yatırımcıların ilgisini çektiğini söyledi.
Yabancı yatırımcıların da ilgilendiğini aktaran Ufuk, “Lansman öncesinde 10 gün boyunca talep topladık ve onlarca yabancı yatırımcıdan kayıt aldık” dedi.
Projedeki tüm evlerin satışa çıktığını ifade eden Ufuk, “Özellikle çok talep gören teraslı daireler ve mağazaları belki kura ile satmak durumunda kalacağız” diye belirtti.
Ticari ünitelere yer verilecek

Brooklyn Park 150 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçiriliyor. 113 bin metrekarelik inşaat alanına sahip projede 731 konut ve 13 ticari ünite yer alıyor. Projenin 14 bin 500 metrekarelik arsasının 5 bin 200 metrekaresi peyzaja ayrılıyor. Projede adalar ve Kalamış manzarasına hâkim özel daireler ile geniş teraslı ve yeşille iç içe daire seçenekleri yer alıyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri sunuluyor. Proje 36 ayda teslim edilecek.
10 Haziran’a kadar sürecek avantajlı lansman fiyatları kapsamında projede fiyatlar 1+1 daireler için 379.000 TL’den başlıyor. 2+1 daireler 556.000 TL’den, 3+1 daireler ise 786.000 TL’den başlıyor.

‘İş güvenliği her sektörün ortak sorunu haline geldi’

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından iş güvenliği yeniden gündeme geldi. İş kazalarının en sık yaşandığı inşaat sektöründe firmalar, işçi sağlığı ve iş güvenliğine yönelik aldıkları önlemlerle kaza riskini minimuma indirmeyi amaçlıyor.
İş kazalarının yüzde 10’unun, ölümlü iş kazalarının ise yüzde 31’inin inşaatta meydana gelmesi inşaat sektörünün iş sağlığı ve güvenliği alanında taşıdığı riski gözler önüne seriyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin raporuna göre 2014 yılının ilk 4 ayında toplam 396 işçi yaşamını yitirirken, 108 ölümlü kazayla inşaat ve yol yapımı ilk sırada yer aldı.
Ankara’da One Tower Kule projesini hayata geçiren İTO Yatırım’ın ortaklarından Özkan Özçelik, yaşanan kazalardan ders alınmasının önemine değindi.

‘Tedbir alınmalı’
Elit Royal Residence projesini hayata geçiren Elit Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan da, “İş güvenliği her sektörde sorun haline gelen bir durum. Bu sorunun çözümü de elbette tedbirden geçiyor” diye konuştu.
Besa Kule İş Merkezi projesini inşa eden Besa Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci ise “İş kazalarının en çok yaşandığı inşaat sektöründe de faaliyet gösteren bir firma olarak iş güvenliği konusunda ciddi önlemler alıyoruz. Şantiyelerimizin düzenli denetimleri yapılarak raporlandırılıyor” diye belirtti.
Uptown İncek’i hayata geçiren LEMA Grup’un ortaklarından Emre Katırcı da “Maden sektörü gibi inşaat sektörü de oldukça tehlikeli olarak bilinir. Ancak her ihtimal düşünülürse ve ona göre tedbir alınırsa tehlikeler ortadan kalkar. En önemli detayı tedbir” dedi.

Anadolu yakasının ilk oto AVM’si aralıkta açılıyor

İçişleri Bakanlığı’nın 2008 yılında oto galerilerinin şehir dışına çıkarılması için verilen sürenin Aralık 2014’de sona ermesiyle birlikte İstanbul’daki oto AVM’lerin önemi artıyor.
Bu kapsamda İstanbul’un hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasındaki oto AVM’lerin oto galericilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarında önemli bir adım attıklarını ifade eden Otoworld Asya proje ortağı Hasan Topaloğlu, projenin önemine değinerek, çözüm ortağı olduklarını belirtti.
Avrupa yakasında birkaç tane oto AVM varken Anadolu yakasında Oto AVM olarak sadece Oto World Asya’nın bulunduğuna dikkati çeken Topaloğlu, “Oto World Asya da Aralık 2014’de dükkânları teslim edecek” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığından ve İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden alınan bilgiyle Anadolu yakasında başka bir oto AVM projesi olmadığının altını çizen Topaloğlu, sürenin sona ermesiyle Anadolu yakasında yaşanacak olan ihtiyaca sadece Oto World Asya’nın karşılık verebileceğini ifade etti.

365 işyeri bulunacak
Oto World Asya’da 365 işyeri yer alıyor. Sıfır ve 2. el araç galerilerinin yanında oto servislerinin, cafe ve restoranların yer alacağı projede toplam inşaat alanı 95 bin metrekare. Oto World Asya’nın yatırım bedeli ise 170 milyon lira olarak belirtiliyor.

Kampanya kapsamında peşinat ve faizi sıfırladı

Pekdemir İnşaat’ın Evimiz Kocaeli’nin son etap daireleri için başlattığı kampanya devam ediyor. 10 Nisan tarihinde başlatılan ve büyük ilgi gören kampanyada, peşin fiyatına, hiç peşinat ödemeden, faizsiz, vade farksız, 30 ay taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.
İlk iki etap dairelerin büyük ölçüde tükenmesini takiben, son dairelerin planlanandan önce satışa sunulduğu projede, örnek daire de hazırlandı.
Diğer ödeme modelinde ise daha uzun vadeli banka kredisi kullanmak isteyenlere yüzde 0.99 oranında sadece Pekdemir müşterilerine özel sabit faiz oranıyla kredi kullanma imkânı sunuluyor. Bu seçenekten yararlananlar da peşinat ödemden ev sahibi olabilecekler.
936 konutluk Evimiz Kocaeli projesi Başiskele’de hayata geçiriliyor. Temmuz 2015 tarihinden itibaren konutların teslim edileceği proje, 122 bin 500 metrekare alan üzerine inşa ediliyor.

‘Örnek ev çok beğenildi’
150 milyon lirayı bulan toplam yatırım değerine sahip projede, 2+1, 3+1 ve 4+1 tip dairelere yer veriliyor. Projedeki 2+1 daireler 109 bin liradan, 3+1 daireler 148 bin liradan, 4+1 daireler ise 228 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, projeye Kocaeli halkının ve yatırımcıların ilk günden bu yana yoğun ilgi gösterdiklerini belirterek, “Örnek evimiz de çok beğenildi. İşçilik ve malzeme kalitesinden ödün vermeden, rekor bir hızla inşaat çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.Öte yandan İstanbul, son yılların konut rekorlarını kırmaya başladı.. İnanılmaz sayıdaki konut inşaatları nedeniyle talep oldukça çoğaldı diyebiliriz.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Bugün Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz ?

  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV