18 Haziran 2019 Salı

Mahmut Taş , Mahmut Taş Kimdir Biyografi

Vizyondaki Filmler fragmanları ve bu hafta vizyona giren son filmler hangileri 2014

2014 yılında Sinema dünyasına birbirinden çarpıcı filmler damgasını vurdu diyebiliriz.. Bundan sonra bu hafta hangi filmler vizyona giriyor. en güzel vizyon filmlerini buradan izle.

24 Nisan 2014 Perşembe 12:20
Vizyondaki Filmler fragmanları ve bu hafta vizyona giren son filmler hangileri 2014
2014 yılında Sinema dünyasına birbirinden çarpıcı filmler damgasını vurdu diyebiliriz.. Bundan sonra bu hafta hangi filmler vizyona giriyor. en güzel vizyon filmlerini buradan izle.
EN YENİ FİLMLER
Türkiye sinemalarında bu hafta 3′ü yerli 7 film vizyona girecek.
FİLİMLER
Yönetmen Hakan Haksun imzası taşıyan “Kızım İçin”, bir baba ile kızının hikayesini beyazperdeye taşıyor.
Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay, Berke Üzrek, İlayda Çevik, Hakan Altıner, Sefa Zengin, Tayfun Sav ve Yakup Yavru’nun rol aldığı filmin konusu şöyle:
“Tuncer, karısından boşanıp kendi hayatına yönelmiştir. Babasının varlığından habersiz büyüyen Tuba ise 18 yaşını doldurmasına üç hafta kala, bir anda karşısında Tuncer’i bulur. Onunla birlikte bir yolculuğa çıkar. Tuba, yolculukta, babası olduğunu iddia eden Tuncer’i tanırken, sürprizlerle karşılaşacak. Bir yandan hayatında eksikliğini hissettiği sevgilerle diğer yandan aşkla tanışacak.”
VİZYONA GİREN FİLMLER
- “Peri Masalı”
Romantik ve hüzünlü bir hikayeyi seyirci ile buluşturacak yönetmen Biray Dalkıran’ın son filmi ”Peri Masalı”, seyirciye modern bir “Selvi Boylum Al Yazmalım” duygusu yaşatacak.
Dalkıran’ın, senaryosunu da yazdığı filmde, Burcu Kıratlı, Emre Kızılırmak, Sedef Şahin, Alp Korkmaz, Çetin Altay, Sema Moritz, Selman Okumuş, Esra Açık, Itır Esen, Orhan Aydın rol aldı.
Film, Mert’in evlenmek istediği Peri’nin isteğini yerine getirme çabasını anlatıyor.
- “Meddah”
Yapımcılığını İklim filmin üstlendiği, yönetmenliğini Batur Emin Akyel’in yaptığı “Meddah”, Bangkok’ta World Film Festivali’nde, Hindistan’ın Kerela eyaletinin başkenti Trivandrum’da düzenlenen 18.Uluslararası Kerela Film Festivali’nde gösterildi.
Filmde, meşhur bir tiyatro oyuncusuyken otel odalarında dostlarının yardımlarıyla yaşamaya çalışan Aziz’in hikayesi anlatılıyor.
- “Adalet İçin”
Yönetmen Arnaud des Pallieres imzalı “Adalet İçin/Michael Kohlhaas” filminin senaryosunu Christelle Berthevas ve Arnaud des Pallieres yazdı.
Fransa ve Almanya ortak yapımı filmin başrollerinde Mads Mikkelsen, David Kross, Denis Lavant, Bruno Ganz rol aldı.
2013 Cannes Film Festivali’nde “Altın Palmiye” için yarışan film, Kafka’nın “Ne zaman aklımdan geçse gözyaşlarına boğulurum” dediği, Heinrich von Kleist’in “Michael Kohlhaas” isimli unutulmaz edebiyat klasiğinden uyarlandı. Filmin konusu şöyle:
“16. yüzyılda geçen hikayede Michael Kohlhaas, ailesine bağlı, varlıklı, onuruyla yaşayan bir at taciridir. Bir gün yoluna çıkan bir baron adaletsiz bir şekilde atlarına el koyar. Kohlhaas, kendisine tazminat ödenmesi için yaptığı başvuru sonuçsuz kalınca, açıktan açığa meydan okumaya başlar. Yönetime isyan eden halkın da katılımıyla bir ordu kurar ve tüm ülkeyi ateşe atmak uğruna hakkını arama mücadelesine girişir. Adaleti yalnızca kendi için değil, ülke için de sağlaması gerektiğini anlayınca ailesini de büyük bir tehlikeye atmış olacaktır.”
- “Binlerce Kez İyi Geceler”
“Binlerce Kez İyi Geceler/A Thousand Times Good Night”, Norveçli yönetmen Erik Poppe imzası taşıyor.
Dünyanın sayılı savaş fotoğrafçılarından Rebecca’nın hikayesini anlatan filmin başrolündeki ünlü aktris Juliette Binoche’a, Nikolaj Coster-Waldau ve Maria Doyle Kennedy eşlik etti. Filmde, Lauryn Canny, Adrianna Cramer Curtis, Larry Mullen Jr., Mads Ousdal, Chloe Annett de rol aldı.
Senaryosunu yönetmen Erik Poppe’un Harald Rosenlow-Eeg ile birlikte kaleme aldığı filmin müziklerini Armand Amar yaptı.
- “Yves Saint Laurent”
Fransız moda tasarımcısı ve moda tarihinin önemli isimlerinden Yves Saint Laurent’in ilham veren başarı öyküsünü beyazperdeye taşıyan “Yves Saint Laurent”i, Fransız yönetmen Jalil Lespert yönetti.
Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon ile Laura Smet’in oynadığı filmin konusu özetle şöyle:
“Paris 1957. Yves Saint Laurent henüz 21 yaşındadır ve vefat eden Christian Dior’un kurduğu ünlü moda evinin başına getirilir. Dior adına sergilediği ilk defilesinde bütün gözler bu çok genç asistana çevrilmiştir. Son derece başarılı ve çığır aşan bu defile sırasında ileride hayatının ömür boyu iş ortağı olacak Pierre Berge ile tanışır. 3 yıl sonra en ünlü moda markası olacak Yves Saint Laurent şirketini birlikte kurarak, moda dünyasını altüst etmeyi başarırlar.”
EN İYİ FİLMLER
- “Güzel ve Çirkin”
Klasik “Güzel ve Çirkin” hikayesi, bu sefer bir Fransız uyarlaması olarak sinemaseverlerle buluşacak. Filmin yönetmenliğini vizyona girdiğinde büyük bir başarı yakalayan “Kurtların Kardeşliği”ni de çeken Christophe Gans yaptı.
Yapımcılığını Richard Grandpierre’nin üstlendiği filmin müziklerini, besteci Pierre Adenot imzası taşıyor. Vincent Cassel, Lea Seydoux, Andre Dussollier, Eduardo Noriega ve Audrey Lamy’nin rol aldığı film, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleriyle sinemaseverlerle buluşacak. İSTANBUL (AA) – Türkiye sinemalarında bu hafta 9 film vizyona girecek.
Ödüllü yönetmen Ferzan Özpetek’in 10. filmi “Kemerlerinizi Bağlayın/Allacciate le Cinture” sinemaseverlerle buluşacak.
Başrollerini Kasia Smutniak ve Francesco Arca’nın paylaştığı filmde, Filippo Scicchitano, Carolina Crescentini, Francesco Scianna, Elena Sofia Ricci, Carla Signoris, Paola Minaccioni rol aldı.
Hikaye ve senaryosunu Ferzan Özpetek’in Gianni Romoli ile birlikte yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Gian Filippo Corticelli, kurgusunu Patrizio Marone yaptı, kostümleri Alessandro Lai hazırladı.
İzleyiciyi yasak bir tutkunun hikayesinden, 13 yıllık bir evliliğin yolculuğuna çıkaran ve gerçek bir hikayeden esinlenilen filmin çekimleri, İtalya’nın güneyindeki Lecce şehrinde gerçekleştirildi.
VİZYONDAKİ FİLMLER
- “Zaman Makinesi 1973″
Yönetmenliğini Aram Gülyüz’ün yaptığı, yapımcılığını Mustafa Sirmen’in üstlendiği “Zaman Makinası 1973″ün senaryosunu Kemal Kenan Ergen yazdı.
Müziklerini Gökalp Ergen, kostümlerini Ayten Şentürk’ün yaptığı filmde, Gürgen Öz, Seda Bakan, Mustafa Uzunyılmaz, Zihni Göktay, Ali Rıza Tanyeli, Ferdi Sancar, Damla Tangül, Esvet Şahin, Ali Yoğurtçuoğlu, Fülhan Tekin, Birsu Demir, Fatih Koyunoğlu, Can Bartu Aslan ve Fehmi Dalsaldı kamera karşısına geçti.
Bir baba-oğul hikayesi olan Zaman Makinesi 1973′ün konusu özetle şöyle:
“Tolga’nın babası Ali Rıza Bey vefat eder, tüm servetini annesine bırakırken, Tolga’ya sadece Anadol STC 16 marka eski bir otomobil bırakır. Tüm mirastan men edilen Tolga sinirlenir ve arabaya atlayıp uzaklaşmak ister. Sinirle başına gelenleri eleştiren Tolga, bir anda havalanan arabası ile kendisini gökyüzünde bulur ve araba onu kumsala ulaştırır. Zaman Makinesi 1973, Tolga’nın günümüzden geçmişe gidişini ve 1973 senesinde başına gelen olayları anlatıyor.”
- “Sadece Sen”
Haftanın merakla beklenen filmlerinden biri de Güney Kore yapımı “Only You Always”den uyarlanan “Sadece Sen”…
Yönetmenliğini Hakan Yonat’ın yaptığı filmin uyarlama senaryosunu Asli Zengin ve Ceren Aslan yazdı, müzikleri de Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.
En son “Kelebeğin Rüyası” adlı filmde başarılı performansıyla dikkati çeken Belçim Bilgin’in görme engelli “Hazal”ı, oyuncu İbrahim Çelikkol’un da eski bir boksör olan Ali’yi oynadığı filmde, Kerem Can, Necmi Yapıcı, Cezmi Baskın ve Erol Demiröz de rol aldı.
Filmin konusu şöyle:
“Görme engelli Hazal ile eski bir boksör olan Ali’nin yolları sürpriz bir şekilde kesişir. Ali’nin aşkı, karanlığa mahkum olmasına rağmen hayat dolu olan bu genç kız için bir umut olur. Kader onları aşk ile birleştirir ancak Ali’nin karanlık geçmişi ikisinin de bilmediği bir gerçeğin ortaya çıkmasına sebep olur. Ali, Hazal için hayatını tehlikeye sokacak bir oyunun içine girer. Aşkı uğruna girdiği bu mücadele yine onların kaderini belirleyecektir.”
- “Köksüz”
Deniz Akçay, ilk uzun metrajlı filmi “Köksüz”ün senaryosunu da kendisi yazdı.
Ahu Türkpençe, Lale Başar, Savaş Alp Başar ile Sekvan Serinkaya’nın rol aldığı film, beklenmedik bir kayıpla sarsılan bir ailenin, bu kaybın ardından nasıl baş edeceklerini bilemedikleri yeni durumla karşı karşıya kalmaları, aile içindeki erk mücadelesi ve yetersizlik, kaçışlar, iletişimsizlik, suçluluk, bunun yarattığı öfke ve bunalım, aidiyet hissi ve bu hissin yoksunluğunun insanları sürüklediği suçlar üzerine kurulu.
2013 Venedik Film Festivali’nin “Yarışma Filmi” olarak gösterilen “Köksüz”, 2013 Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ve “Yılmaz Güney” ödüllerini, 2013 Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde ise “Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü”nü aldı.
- “Dursun Çavuş”
Ali Engin’in yönettiği “Dursun Çavuş” adlı filmde, Turan Özdemir, Sinan Bengier, Perihan Savaş ile Seden Kızıltunç oynadı.
Konusunu yaşanmış gerçek bir hikayeden alan “Dursun Çavuş”, 1973 yılında Adıyaman’da yaşanan bir seçim yarışında meydana gelen trajik komik olayları konu ediniyor.
- “Büyük Usta”
Yönetmenliğini Çinli yönetmen Kar Wai Wong’un üstlendiği “Büyük Usta/Grandmaster”, Uzak Doğu dövüş sanatlarına odaklanıyor.
Filmde, Ziyi Zhang, Tony Leung, Chiu Wai, Cung Le, Hye-kyo Song, Chen Chang rol aldı. Filmde, Bruce Lee ve onun gibi birçok efsane dövüşçüyü yetiştiren Ip Man’in gerçek hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor.
- “Rüzgar Yükseliyor”
Haftanın animasyon filmi Japon yönetmen Hayao Miyazaki imzası taşıyor. “Rüzgar Yükseliyor/The Wind Rises” adlı filmin senanyorusun da Hayao Miyazaki yazdı.
Müzikleri Joe Hısaishi imzası taşıyan film, Jiro’nun yaşamını, Kanto depremini ve Japonya’nın 2. Dünya Savaşı’na girişini konu ediniyor. Filmin konusu özetle şöyle:
“Jiro uçmayı ve güzel uçaklar tasarlamayı hayal ediyordur. Erken yaşlardan itibaren miyop olan ve pilotluk yapması mümkün olmayan Jiro, 1927 yılında Japonya’nın önde gelen havacılık şirketlerinden birinde kendine iş bulur. Dehası kısa bir sürede fark edilir ve Jiro dünyanın sayılı uçak tasarımcılarından biri olur.”
ANİMASYON FİLMLERİ İZLE
Japon Akademi Ödülü’nde “Yılın Animasyonu” ödülünü alan filmde, Hideaki Anno, Miori Takimoto, Hidetoşi Nişijima rol aldı.
- “Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk”
Sinemaseverleri “Madagaskar”, “Kung Fu Panda” ve “Şrek”le tanıştıran stüdyo Dreamworks Animation’ın yeni macerası “Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk” vizyona girecek .
“Büyük bir işadamı, kaşif, bilim adamı, gurme, Olimpiyat Madalyası sahibi bir atlet ve bir dahi olmasının yanında, dünyanın en zeki ve en başarılı köpeği” Bay Peabody’u Yekta Kopan’ın seslendirdiği animasyon filmi,
Rob Minkoff’un yönettiği filmin senaryosunu Jay Ward ve Craig Wright yazdı.
VİZYONDAKİ FİLMLER
- “Hız Tutkusu”
EA Games’in aynı isimli dünyaca ünlü video oyunundan uyarlanan “Hız Tutkusu/Need For Speed”, hız ve macerayı bu sefer beyazperdeye taşıyacak.
3D seçeneğiyle vizyona giren filmin başrollerinde Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots, Ramon Rodriguez, Rami Malek, Scott Mescudi, Dakota Johnson, Harrison Gilbertson ve Michael Keaton yer aldı. Filmin yönetmenlik koltuğuna ise usta isim Scott Waugh oturdu.
Filmin konusu şöyle:
“Tobey Marshall, ailesinin otomotiv dükkanını işletmektedir. En büyük hobisi sokaklarda arkadaşlarıyla araba yarışlarına katılmaktır. Çok mutlu bir adam olan Tobey, işlemediği bir suç yüzünden hapse atılınca tüm hayatı tepetaklak olur. Bedeli ne olursa olsun 2 yıllık hapis cezası bittikten sonra düşmanlarından intikamını alacaktır.” Bu harika filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Bugün Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz ?

  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV